Servác našel domov


pes, kříženec jezevčíka, 3 roky, KASTROVANÝ, č. čipu 900008800239161

Servác je pejsek menší velkosti, téměř tři měsíce pobíhal v obci Zahrádky a po majiteli ani vidu ani slechu. Je poměrně zanedbaný, u uší má velké dredy. Ze začátku je nedůvěřivý, ale po chvíli když zjistí, že mu nic nehrozí, je přátelský. Je trochu umíněný a tvrdohlavý, ostatně jako všichni zástupci plemene jezevčíkovitých. Vhodným přístupem a časem se jeho chování určitě zlepší.

Více fotografií naleznete zde.

17. 12. 2012 - Servácek byl dnes naočkován a načipován č. čipu 900008800239161 a odjel s milými lidmi do nového domova do Jihlavy.

7. 12. 2012 - Servác byl dnes vykastrován.

3. 12.2012 - Dnes Servácek udělal velký pokrok. Na vodítku jsme obešli kousek místní čtvrti, nechal se vyčesat a pořád se chce mazlit. Doma se chová vzorně, neštěká, nevyje a v klidu spinká v pelíšku. Zítra či pozítří mu již sundáme náhubek a uvidíme, jak na něj náhubková terapie zabrala.

2. 12. 2012 - Dnes byl Sevácek převezen do domácího depozita, za 14. dní sice udělal velké pokroky, ale stále odmítá vodítko a obojek a nenechá si ostříhat zadredovanou srst. Po převozu jsme použili uklidňovací gel a Serváce ostříhali a vykoupali a nandali obojek, který krajně nesnáší a několik jich již překousal. Zítra poprvé zkusíme na vodítku na vycházku.

23. 11. 2012 - Dnes udělal Servác obrovský poprok, přesouvali jsme ho do jiného kotce mezi ostatní pejsky, aby si lépe zvykl a bez problémů s námi navolno šel. Nechal se pomazlit a pak se dokonce i sám začal vnucovat a dával pusinky. Zítra s námi už půjde na vycházku a zkusíme ho trochu zkulturnit - ostříhat dredy. Servác byl také dnes odčerven.

21. 11. 2012 - Serváce prozatím k adopci nenabízíme, z přesunu k nám do péče je značně vystresovaný a prozatím reaguje agresivně, je to pouze ze strachu, určitě se to časem zlepší. Zatím se téměř nenechá pohladit natož nandat obojek.

18. 11. 2012 - Do péče jsme přijali pejska, který se již téměř tři měsíce potuloval v obci Zahrádky u Studené. Pejska se dočasně ujala paní, která si ho však nemohla nechat. Je poměrně zanedbaný, u uší má velké dredy. Ze začátku je nedůvěřivý, ale po chvíli když zjistí, že mu nic nehrozí, je přátelský. Je trochu umíněný a tvrdohlavý, ostatně jako všichni zástupci plemene jezevčíkovitých.