Žolík


malý kříženec, pes, 8 let (narozen 6/2012), KASTROVANÝ, č. mikročipu ..........

Žolík se k nám dostal spolu s 5 dalšími pejsky od majitelky, která již není schopná ze zdravotních důvodů se o pejsky starat.

Žolík je 8-9 kg velký pejsek. Je to mazel nejvyššího kalibru a malý závisláček. S ostatními pejsky vychází dobře. 

Bohužel Žolík měl několik zdravotních problémů. S některými jsme ještě mohli něco dělat, s některými bohužel již ne. Tak tedy: Pejsek má ochrnuté zadní končetiny, není proto schopen chůze, ale pohyblivý je až dost :-) Venku se krásně naučil na psím vozíčku, jak kdyby na něm byl odjakživa. A doma se pohybuje tak, že zadní část těla tahá pod nebo za sebou. S ochrnutím se bohužel také pojí inkontinence - v podstatě mu pořád moč odkapává. Což není sice nic dobrého, na druhou stranu se to dá bez problémů vyřešit plenkou a ideálně také ručním vymačkáváním močového měchýře (to je dobré nejen proto, že pak není spotřeba plenek velká, ale i proto, že se močový měchýř vyprázdní úplně a netvoří se tam bakterie jako když je neustále plný). Se stolicí to bohužel tak snadné není - částečně jde také trus vymáčknout, ale spíše je to o tom, správně načasovat doby venčení, krmení atd. To jsou 2 zásadní problémy, které nezměníme.

A teď informace o tom, co se povedlo vyřešit. Žolík měl velkou anální kýlu, což bylo na první pohled patrné, jelikož u konečníku měl velkou bouli, kde se mu hromadil trus. Anální kýlu má již odoperovanou, stehy jsou již také vyndány. Dále měl zvetšenou prostatu, takže při operaci kýly byl rovnou vykastrován. Dalšími drobnostmi byly bakterie v moči a svrab v uších - již přeléčeno.

Ačkoli je péče o takového pejska náročnější, není nemožná a Žolíkův optimismus a radost ze života Vám tuto péči tisíckrát vrátí. Hledáme pro něj tedy extra hodného a trpělivého pečujícího majitele ideálně s domečkem se zahrádkou, ale může být i byt. Ostatní zvířata (pejsci, kočky, hlodavci) nejsou překážkou, jelikož Žolík je opravdu snášenlivý s každým.

Kontakt pro zájemce - 603 219 149 (Jindřichův Hradec)

Více fotografií naleznete zde.

25. 8. 2020 - Někdy je péče o našeho svěřence Žolíka náročnější, ale když pak vyjedeme na výlet a můžeme mu dopřát jet s námi a vidíme tu radost s jakou si užívá každého dne, každého zážitku, mazlení, jídla, tak víme, že to stojí za to. Je to neskutečně pozitivně naladěný pejsek, který dokáže rozdávat radost a lásku plnými hrstmi.

 

11. 4. 2020 - Žolíkovi dnes byly vyndány stehy, rány po kastraci i po operaci kýly se hezky zahojily. Ještě nás čeká kontrola za 14 dní, jelikož existuje možnost, že se kýla udělá na druhé straně u řitního otvoru, tak proto chtějí veterináři vše ještě zkontrolovat. Ouška jsou již také v pohodě, svrab vyléčen, jen je třeba je čas od času vyčistit, jelikož tam má více ušního mazu než je běžné.

3. 4. 2020 - Pro jistotu jsme s Žoldou dnes sjeli na veterinu, aby střeva zkontroloval odborník. Vše je v pořádku, nicméně jak střeva, tak svěrač jsou trochu povolená, což u ochrnutých pejsků není neobvyklé.

2. 4. 2020 - Dnes v noci nás čekal šok, jelikož pejskovi ze zadečku vyhřezla sliznice střeva o velikosti cca pinpongového míčku. Po konzultaci s veterinářem se povedlo vrátit vše na místo, kam to patří. Ufff.

31. 3. 2020 - Dnes byla Žolíkovi odoperována anální kýla a zároveň byl vykastrován.

27. 3. 2020 - Díky dalším hodným lidem jsme sehnali profi vozíček pro pejsky a Žolda na nové vozítko přesedlal opět s naprostým klidem a jako velký pohodář. 

20. 3. 2020 - Doba "koronavirová" nám trochu zkoplikovala situaci s úpravou srsti pejsků. Ale díky zapůjčení strojku od naší "dvorní psí kadeřnice" jsme ho neumělecky ostříhali a tak odstranili zacuchanou a nerozčesatelnou srst. 

17. 3. 2020 - Díky výzvě na facebookových stránkách se nám podařilo seznat již druhý den po příjmu provizorní vozíček pro Žolíka, aby se mohl pohybovat i jinak než taháním ochrnuté části těla za sebou. A jakmile jsme ho na vozíček upevnili, hned věděl co dělat a jeho radost z pohybu byla neskutečná.

16. 3. 2020 - Dnes jsme přijali 6 pejsků od majitelky, která již není schopná ze zdravotních důvodů se o pejsky starat. Žolíka jsme museli ihned vykoupat, jelikož byl velice znečištěný trusem. Ostříhali jsme největší dredy a ihned se vydali na veterinu, protože jeho stav se nám zdál žalostný - nechodící s obrovskou boulí u zadečku.

Na veterině se udělaly snad všechna základní vyšetření - klasická prohlídka, sono, rentgeny, odběry krve, stěry z uší, rozbor moči.

Závěry : Pejsek má ochrnuté zadní končetiny, není proto schopen chůze. S ochrnutím se bohužel také pojí inkontinence - v podstatě mu pořád moč odkapává. To jsou 2 zásadní problémy, které nezměníme. Dále má pejsek velkou anální kýlu, což je ta na první pohled viditelná velká boule u konečníku. Hromadí se mu tam trus, což komplikuje jeho vykonávání velké potřeby. Dále má zvětšenou prostatu, takže při plánované operaci kýly je v plánu i jeho kastrace, prozatím bude brát léky na zmenšení prostaty. Dalšími drobnostmi jsou bakterie v moči a svrab v uších - dostal ATB a pipetku na parazity, která likviduje i ušní svrab.