Pussy našla domov


fenka, leonberger, 5 let, KASTROVANÁ, č. čipu 203098100334789

Pussy byla zprvu ostražitá, při převozu k nám do depozita se pokoušela občas "štípnout", po pár dnech si ale zvykla na nás i nové prostředí a je z ní mazlivá fenka, které nedělá kontakt s lidmi problém. Bohužel si v životě asi moc dobrého nezažila. Je dominantnější, ne s každým pejskem či fenkou vychází. Vhodná pouze pro zkušeného chovatele, který zvládne její povahu.

Více fotografií naleznete zde.

28. 11. 2012 - Pussy dnes odjela do nového domova. Bude hlídat spolu s další fenkou několika hektarový areál. Pejsci se tam mají opravdu skvěle, kromě kvalitních granulí dostávají každý třetí den vařené maso s těstovinami, v kotci jsou pouze 8 hodin a zbytek dne jsou na volno a mohou si dělat co chtějí. Jejich ošetřovatelka je pejskařka celým srdcem. Pro Pussinku je to nejlepší volba, přestože jsme udělali neuvěřitelné pokroky, byla stále nevyzpytatelná a občas bezdůvodně vyjela i po člověku. Je velmi dobrá hlídačka a tam svou zvláštní povahu bude moci velmi dobře uplatnit. Pro nás všechny to bylo velmi dlouhé rozhodování, ale pro Pussy je toto jednoznačně nejlepší řešení a dnes při předávání jsme měli ten nejlepší pocit. Pussy samozřejmě dojedeme zkontrolovat a doufáme, že to pro ni bude skutečný domov.

26. 11. 2012 - Při dnešní návštěvě veterináře byly Pussince vyndány stehy a byla očipována čipem č. 203098100334789 na levou stranu krku.

16. 11. 2012 - Pussy byla dnes vykastrována, váží 37,5 kg :)

11. 11. 2012 - Pussy se každým dnem lepší, má již cca 10 kg navrch a je z ní krásná fena. Je velice mazlivá a povahově se již hodně zlepšila :)

27. 9. 2012 - Pussy byla dnes u veterináře, byla jí doočkována kompletní vakcína. její váha je 31,5 kg. S námi už velmi kamarádí, je to mazlivá fenka, na vodítku chodí vcelku obstojně. 

24. 9. 2012 - Minulý týden nás kontaktovala paní veterinářka z KVS, že řeší případ zanedbané péče u 2 pejsků plemene leonberger na Jindřichohradecku. Ptala se, zda bychom měli místo na 1 fenku a její cca 5 měsíční štěně. Majitelům bylo nařízeno fenku doočkovat, jelikož neměla ani základní očkování na vzteklinu, a oni souhlasili, že pejsky předají do péče nám. Dnes jsme tedy převzali fenku Pussy a její štěně - pejska Ozzyho.

Pussy je ostražitá fenka, která ze strachu občas "štípne". Až se dostane do klidu, jistě se z ní stane větší pohodářka, zatím si klidu asi moc neužila. K majitelům, od kterých byla nyní odebrána, se dostala prý od jiných, kde ji prý terorizoval jiný pes. Zatím nás pořád ostražitě pozoruje a asi neví, co si o nás a svém životě myslet. Je velice hubená, bude potřebovat vykrmit kvalitní stravou, má problém s pravou zadní nohou, který budeme řešit s veterinářem. Určitě je vhodná jako hlídačka, protože i ve svém současném stavu budí respekt a není úplatná a nevítané hosty spolehlivě ohlásí.