Gramík našel domov


kříženec, pes, 3-4 roky, KASTROVANÝ

Gramík se úžasně rychle učí. Od prvního dne už celkem zvládá ke mně (90%), což ale moc není třeba, protože chodí téměř pořád za depozitní tetou. 50/50 ovládá i povel sedni, čistotnost se vyřešila téměř sama. Gramík není náročný na dlouhé procházky, spíš si v klidu čuchá. Je to obrovský mazel. Chůzi na vodítku je třeba ještě pilovat. Ostatní zvířátka (pejsky i kočičk)y má rád. V jídle absolutně nevybíravý, ale musí se trochu krotit, protože by žral kdykoli a cokoli. Gramík je vděčný za společnost lidí, zvyká si na návštěvy a podobně, ale je velice, velice citlivý pejsek, hodně se na „svoje domácí“ lidi citově váže!!!!!!

Více fotografií naleznete zde.

9. 6. 2012 - Gramíček našel konečně vysněný domov :)

23. 3. 2012 - Gramča se úžasně rychle učí. Od prvního dne už celkem zvládá ke mně (90%), což ale moc není třeba, protože chodí téměř pořád za depozitní tetou. 50/50 ovládá i povel sedni, čistotnost se vyřešila téměř sama. Gramík není náročný na dlouhé procházky, spíš si v klidu čuchá. Je to obrovský mazel. Chůzi na vodítku je třeba ještě pilovat. Ostatní zvířátka (pejsky i kočičk)y má rád. V jídle absolutně nevybíravý, ale musí se trochu krotit, protože by žral kdykoli a cokoli. Gramík je vděčný za společnost lidí, zvyká si na návštěvy a podobně, ale je velice, velice citlivý pejsek, hodně se na „svoje domácí“ lidi citově váže!!!!!!

26. 2. 2012 - Gramík se bojí vodítka, tak jsme zkusili vyrazit autem, Gramča viděl naskočit domácí fenku, takže udělal totéž a jelo se. Šli jsme na louku, abychom viděli jeho chování, pejsek se nikam daleko nevzdaluje a člověka si hlídá (to dělá i doma, prostě nechce zůstat sám, tak je to takový ocásek a navíc – co kdyby spadlo něco k jídlu třeba z prkýnka…), obešli jsme bez problémů asi 2 km, skočil zase do auta a při příjezdu když zjistil, že je na známé zahradě, vrtíkoval a běžel ke dveřím. Docela reaguje aspoň na zavolání, protože ví, že dostane piškot a odkoukává poslušnost od domácí fenky. Je to takovej váleček a knedlíček, hledá u člověka úkryt a mazlinda neuvěřitelný. Ostatních zvířat (číči) si naprosto nevšímá. V bytě nic nekouše, nic neničí, ale šmejdí a šmejdí tj. otevření ledničky je pro Gramíka povel „kmitej kámo, je otevřená ta bedna se salámem“.                                                                                 

23. 2. 2012 - Zjistili jsme, že Gramík za cokoli k žrádlu cokoli udělá! Hledání čehokoli, co se dá jíst, je jeho celodenní náplní….šmejdil a šmejdil a když zjistil, že je pozorován, prchal zase na místečko na gauči, nechal se pomalu pohladit, venku se bojí a opět „kamení“…

22. 2. 2012 - Gramík byl do naší péče přijat z nevyhovujících podmínek, kde žilo 23 psů a další drobné zvířectvo. Více o této kauze se dočtete zde. Ihned po příjmu byl Gramík vykoupán, odblešen a odčerven. Čeká ho očkování a kastrace.