Vesna našla domov


kříženka, 2 roky, KASTROVANÁ

Vesna je ustrašená fenečka. Ve smečce byla pravděpodobně otloukánkem. Je však velice šikovná a rychle se učí. Venku chodí krásně na vodítku i navolno. Miluje hlazení, papkání a spinkání. Je čistotná, vhodná do bytu či domku se zahrádkou. Potřebuje trpělivost a vlídnost, poté z ním bude prima rodinný společník.

Více fotografií naleznete zde.

 

31. 3. 2012 - Vesnička našla nový domov u mladých lidí v Prachaticích :)

20. 3. 2012 - Vesi již chodí na procházkách i navolno, přijde i na přivolání, při potkávání jiných pejsků ji však raději ještě připínáme, mohla by ze strachu utéci. Od minula však udělala neuvěřitelné pokroky, běhá s dalšíma pejskama, vše očuchává a je vidět, že se konečně začala zajímat i o okolní věci, ne se pořád jen schovávat. Ráda se mazlí, nechce se však chovat, asi se bojí že jí ublížíme, časem to však určitě překoná a bude z ní neuvěřitelný mazel.

3. 3. 2012 - Vesi se hodně lepší. Na vodítku již chodí perfektně. Bez vodítka je to horší, je ze všech venkovních podnětů vyplašená a když se poleká okamžitě běží směr domov. Po dlouhé době nás konečně začala vítat, vrtí ocáskem a skáče :) Příští týden půjde na vyndání stehů po kastraci. Teď už jen najít hodného páníčka, který s ní bude mít trpělivost a překoná s ní její strach ze všeho cizího.

24. 12. 2012 - Vesi byla na kastraci.

11. 2. 2011 - Vesi dělá velké pokroky. Sama se již chodí venčit, chodí s námi na procházky na louku, vylézá ze zvé skrýše za pohovkou. Její zdravotní stav se velmi zlepšil, srst je jí krásně leskne, celkově vypadá velmi spokojeně :)

předchozí  strana 1/2  další

6. 2. 2012 - S Vesi jsme dnes byli znovu u veterináře, na sonu se naštěstí nic nenašlo.

2. 2. 2012 - Vesi byla na prohlídce u veterináře. Žádné závažné problémy nebyly shledány, našli se pouze roztoči v uších. Sono vypadá také v pořádku, problémem však byl plný močový měchýř, který bránil řádnému vyšetření sonem. Vesi však omítala i po 20 minutách venku čůrat. Sono jsme tedy odložili na pondělí 6. 2. 2012. Vesi vzhledem k jejímu podvyživenému stavu nemohla být ani naočkována. Nyní musí nabrat dostatek kil a pak bude možné očkování a plánovaná kastrace.

1. 2. 2012 – Vesna byla převezena z Limuz do jindřichohradeckého depozita. Je podvyživená a pokousaná. Velmi se bojí a snaží se všude schovávat. Byla vykoupána a nyní ji čeká návštěva u veterináře. Při příchodu vážila 8 kg.

28. 1. 2012 nás kontaktovali holky z Mija spolku, zda bychom jim nepomohli při řešení případu přemnožené smečky v obci Limuzy. Jeden pán zde před lety v dobré víře zachránil pár toulavých psů a ti se mu mezi sebou namnožili tak, že se mu situace zcela vymkla kontrole a nyní je na místě cca 40 psů – přesný počet ani sám pán neví. Pejsci jsou zubožení, podvyživení, někteří pokousaní, zadredovaní. Nikdo zatím netuší, kolik je fen a kolik psů. Situace se bude řešit. Pán je ochoten většinu psů rozdat a zbytek nechat vykastrovat, aby k tomuto nedošlo opakovaně.

předchozí  strana 1/2  další