Amálka našla domov


kříženka, fenka, 2-3 roky, KASTROVANÁ
Amálka je zatím hodně vystrašená, ale jinak je moc hodná. Ani ze strachu se neprojevuje agresivně (při koupání dokonce olizovala depozitářce ruku). Psů se zatím bojí (žila ve smečce, kde byla otloukánkem).

Více fotografií naleznete zde.

 

17. 2. 2012 - Amálka našla domov v Praze. 

 

12. 2. 2012 - Amálka byla vykastrována.

 

3. 2. 2012 - Amálka byla na vyšetření a na sonu. Je to zdravá holčička a žádné překvapení v podobě malých psíků na nás nečeká. Kastrace bude provedená, jakmile na to Amálka bude fyzicky i psychicky připravena.

31. 1. 2012 – Amálka byla dnes na kontrole u veterináře. Je sice vyhublá, ale jinak zdravá. Na zadečku má kousance staršího data. Bohužel nejspíš z důvodu neléčeného zánětu se tam vytvořila pergamenová kůže, která tam již zůstane. Byla ošetřena antiparazitiky a odčervena. Příští týden, až trochu nabere, bude očkována.

30. 1. 2012 – Amálka odvezena z Limuz do pražského depozita. Je zatím hrozně vystrašená, ale je to zlatíčko. Po lidech se vůbec neohání, při koupání depozitářce dokonce lízala ruku. Psů se docela bojí, hlavně velkých, což je dáno tím, že byla ve smečce terorizovaná. Jí a pije jen když je sama v místnosti. Jinak venku ztuhle stojí a doma leží v koutě nebo v boudičce. Zítra s ní jedeme k veterináři, který ji pořádně prohlídne. Je hrozně vyhublá. Na zadečku má kousance.

28. 1. 2012 nás kontaktovali holky z Mija spolku, zda bychom jim nepomohli při řešení případu přemnožené smečky v obci Limuzy. Jeden pán zde před lety v dobré víře zachránil pár toulavých psů a ti se mu mezi sebou namnožili tak, že se mu situace zcela vymkla kontrole a nyní je na místě cca 40 psů – přesný počet ani sám pán neví. Pejsci jsou zubožení, podvyživení, někteří pokousaní, zadredovaní. Nikdo zatím netuší, kolik je fen a kolik psů. Situace se bude řešit. Pán je ochoten většinu psů rozdat a zbytek nechat vykastrovat, aby k tomuto nedošlo opakovaně.

předchozí  strana 1/2  další