Lada našla domov


kočička, 6 měsíců, KASTROVANÁ

Lada přišla do depozita trochu vystrašená, ale docela dobře si zvykala na hlazení a chování. Na záchod a život v bytě si také zvykla dobře. Bohužel ale začala Ladu zlobit očička - i přes léčbu se nám nedařilo jí pomoci a tak Lada zasáhla sama a očičko si rozdrápla. Nyní je již po operaci - vyndání očička a je zcela doléčená. Její handicap je jen vzhledový, Ladě vůbec očičko neschází, dokáže lumpačit jako normální kotě, běhá za míčkem, prostě je to veselá kočička.

Více fotografií naleznete zde.

16. 3. 2012 našla nový domov v Jihlavě.

13. 3. 2012 byla vykastrována.

10. 1. 2012 jsme byli opět na kontrole, dren nezapáchá, což je dobře, jelikož tedy zánět ustupuje. Další kontrola bude 12.1. a stehy by se měli vyndat 17.1.2012. Fotečky přidáme až bude očičko trochu hezčí :-)

7. 1. 2012 - Lada po převozu do depozita začala chřadnout asi ze stresu a začalo jí velmi hnisat očičko. Očičko jsme začali ihned léčit, ale spíš se zhoršovalo. Třetí den Lada svůj problém vyřešila skutečně neobvykle a sice tak, že si očičko rozdrápla. Veterinář odmítl očičko operovat vzhledem k tomu, že tam byla infekce a kočička nebyla v kondici. Léčili jsme tedy prvně kočiku, aby vůbec začala jíst a mohla být operována. Celé svátky jen ležela na vyhřívací dečce zcela bez elánu a my ji zavodňovali a podávali antibiotika. Po svátcích již pookřála a začala mít zájem o kuřecí masíčko. S tetou v depozitu už zase nechce kamarádit, protože s ní podstoupila hodně, i bolestivých, peripetií (podávání tablet a vody stříkačkou, potírání bolavého očka mastí), ale kuřecí maso si přijde vzít i z ruky :-) Na kontrole u veterináře se rozhodlo pro okamžitou operaci očička (přesto že zánět stále trval). Očičko se zvětšovalo a granulom za oční bulvou ho vytlačoval ven. Operace proběhla 7.1.2012. Očičko je vyndané a zašité, pouze necháváme dren aby odtékali zbytky zánětu. Po zákroku jde vidět, že se Ladě velmi ulevilo. Je plná života. Skáče si po škrabadle a pěkně papá (stále kuřecí masíčko).

8. 12. 2011 - Lady a Lada jsou asi 3 měsíce staré sestřičky, které nalezla jedna paní i s jejich kočičí mámou, kterou vykastrovala a nechá si ji. Koťátka hledají nový domov, jsou trošku zatím vyplašená, ale nechají se pochovat i pohladit, tak je to jen otázka chvilky, než se pořádně vymazlí. Nyní si zvykají na život v bytě, na kočičí záchod a na pejsky.