Sára našla domov


menší kříženka (jezevčík? x buldoček?), cca 3 roky, KASTROVANÁ, č. mikročipu 981020000397275

Sára se k nám dostala spolu se svými 6 štěňaty a pejskem Tobiasem po tom, co byli odebráni KVS a OŽP majitelům.

Sára toho má už hodně za sebou. Za svůj život nepoznala milujícího páníčka, procházky, teplo domova ani plnou misku. Vše co znala byl jen tmavý chlívek a štěňata. Když se dveře otevřely, snažila se utéct, aby našla něco k jídlu a mohla přežít ona sama i její štěňata. Když se vrátila, pravděpodobně dostala vždycky výprask. Přes to všechno na lidi nezanevřela. Po té, co vyhrála svůj boj o život i poslední štěňata, se sama vrátila zpět do štěněcích let, které nikdy nemohla pořádně prožít. Mějte to prosím na mysli až budete její chování hodnotit.

Ona je teď prostě šťastné hravé, ale 3 leté štěně. Miluje a užívá si naprosto všechno, vycházky, mazlení, teplo, krmení, jiná zvířata. To s sebou nese i rizika. Neloví, ale chce si hrát se vším, co potká a je jí jedno, jestli je to cizí pes, kráva, srna, jezdci na koních, děti na koloběžce, pošťák v autě… Je potřeba důsledně, s minimem trestů (stačí zvýšený hlas a je z toho celá špatná) a s velkou dávkou lásky ji DOVYCHOVAT. Není ráda sama, ideální by bylo, kdyby mohla mít psího parťáka, nejlépe hravého a akčního, co by jí temperamentem stačil. I přes to má někdy tendenci doma demolovat, když je páníček pryč. Dělá ale ohromné pokroky. Chce to jen důslednost. Potřebuje jen, aby ji měl někdo rád. Je velmi citlivá a moc si to zaslouží. Jen tak získáte skvělého životního parťáka. Potenciál k tomu má úžasný. Jen potřebuje být se svým páníčkem úplně sžitá. Určitě není vhodná pro důchodce. A není vhodná ani na „velkou zahradu“. Ta jí rozhodně nestačí. Potřebuje, aby se jí někdo věnoval. V žádném případě nebude vydána jako pejsek na zahradu nebo dokonce do boudy....

Více fotografií naleznete zde.

28. 10. 2020 - Sárinka dnes odjela bydlet do bytu do Prahy k moc milé rodince. Bude s paničkou chodit na dlouhé procházky do přírody i do civilizace.

22. 6. 2020 - Dnes jsme přijali do péče fenku Sáru spolu s jejími 6 štěňaty a pejskem Tobiasem po tom, co byli odebráni KVS a OŽP majitelům. Její výživový stav je více než hrozný - špatná strava a kojení udělali s jejím tělíčkem své.