Sheila našla domov


kočička, cca 1 rok, KASTROVANÁ (ev. číslo 2020/05/02)

Kočička pochází od sociálně slabé rodiny z Kaplicka. Kočky žily v bytě plném nekastrovaných kocourů a koček (cca 30 jedinců) a tak všechny neustále rodily další a další koťata. Situaci řeší spřátelený spolek v Českých Budějovicích, na jehož žádost jsme přijali alespoň 2 kočičí slečny, na víc nebylo místo.

Sheila byla ze změny prostředí velice vyděšená, doslova se třepala strachem a pokud byla zahnaná do kouta a neviděla jinou možnost sekla. Nyní se již ale uklidnila, začala nám věřit a moc ráda se pomazlí - sama se otírá o nohy a při hlazení přede a přede. Mazlí se i s cizími lidmi, proto předpokládáme, že další změna prostředí už jí tolik nevykolejí.

Více fotografií naleznete zde.

 

24. 6. 2020 - Sheila odjela do bytu v Jindřichově Hradci k mladému páru s malým dítětem a 1 kočičkou.

25. 5. 2020 - Kočička byla vykastrována.

18. 5. 2020 - Kočička byla dnes na kontrole u veterináře a bylo zjištěno, že má zánět dělohy. Dostala léky a je brzy objednána na kastraci, při které se vyndá i děloha se zánětem.

16. 5. 2020 - Dnes jsme přijali do péče 2 kočičky od sociálně slabé rodiny z Kaplicka. Kočky žily v bytě plném nekastrovaných kocourů a koček a tak všechny neustále rodily další a další koťata.