Šacík našel domov


kocour, 1 rok, KASTROVANÝ (ev. číslo 2020/02/04)

Kocourek se k nám dostal z veterinární ordinace, se kterou spolupracujeme, jelikož ho tam donesla majitelka s tím, že má ucpaná střeva a není schopen se sám vyprázdnit. Jelikož již o jednoho kocourka na stejný problém přišla, nechtěla podstupovat léčbu a byla rozhodnuta kocourka nechat uspat. To lékařky odmítly s tím, že pokud se podaří jeho stav vyřešit, najdeme mu společně nové majitele. Kocourek dostal 3 druhy léků a speciální dietu a první dny mu bylo nutno provádět klystýr. Nyní je již jen na speciální dietě a funguje bez problémů (na měsíc vyjde speciální krmení a lék na cca 550 Kč).

Je moc hodný, mazlivý, klidný. Má rád i děti, snáší jiné kočky i pejsky. Čistotný, zvyklý v bytě a vzhledem k dietě ho budeme vydávat pouze dovnitř domu či bytu.

Více fotografií naleznete zde.

 

29. 5. 2020 - Šacík odjel bydlet do baráčku ve Slavonicích, kde bude ale bydlet vzhledem ke svému zažívání pouze uvnitř, aby mohla majitelka dodržovat jeho dietu.

30. 4. 2020 - Šacík je již úplně bez léků, pouze na dietních granulkách.

31. 3. 2020 - Šacík již funguje pouze s 1 dávkou léku Itoprid denně a na dietě Royal Canin VD Feline Fibre Response.

13. 3. 2020 - Šacíkovi jsme postupně 2 léky již vysadili, nyní tedy bere jen 2x denně Itoprid a speciální dietu a funguje bez problémů - pravidelně se vyprazdňuje.

únor 2020 - Kocourek se k nám dostal z veterinární ordinace, se kterou spolupracujeme, jelikož ho tam donesla majitelka s tím, že má ucpaná střeva a není schopen se sám vyprázdnit. Jelikož již o jednoho kocourka na stejný problém přišla, nechtěla podstupovat léčbu a byla rozhodnuta kocourka nechat uspat. To lékařky odmítly s tím, že pokud se podaří jeho stav vyřešit, najdeme mu společně nové majitele. Kocourek dostal 3 druhy léků a speciální dietu a první dny mu bylo nutno provádět klystýr.