• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Virgil - FeLV +


kocour, narozen cca 2016, (ev. číslo 2024/02/07), KASTROVANÝ, č. mikročipu ...............

Kocourek byl nalezen v Číměři u penzionu. Nějaký čas se o něj starali nálezci, než se nám uvolnilo místo pro jeho přijetí.

Virgil je bohužel FeLV pozitivní - více o této nemoci se můžete dočíst zde - https://www.metropolevet.cz/felv/ Nicméně tato nepříznivá diagnóza mu neubírá na úžasné povaze. Je to veliký mazel a strašně přátelský kocourek, který vyhledává kontakt s lidmi. Je klidný, hodný, rád se mazlí. 

Hledáme pro něj domov jako jedináčkovi nebo s jinou FeLV pozitivní kočičkou . FeLV pozitivní kočičky potřebují bydlet sami nebo s FeLV pozitivní kočičkou a samozřejmě pouze uvnitř. Na nikoho jiného nemoc přenosná není. A při dobré péči můžou dělat radost mnoho a mnoho let.

Virgil k nám přišel s nemocnýma očima, rýmou a ránou na tváři. Když se ani po antibioticích úplně očička nezlepšila, museli jsme tento problém vyřešit operativně. Virgil měl tzv. entropium, což je vchlípení až vtočení volného okraje víčka směrem k bulbu s následným drážděním spojivky i rohovky řasami a srstí víčka. Operace se zdařila a tak ho již očička netrápí.

Kontakt pro zájemce - 603 219 149 (Jindřichův Hradec)

Více fotografií naleznete zde.

duben 2024 - Když se ani po antibioticích úplně očička nezlepšila, museli jsme tento problém vyřešit operativně. Virgil měl tzv. entropium, což je vchlípení až vtočení volného okraje víčka směrem k bulbu s následným drážděním spojivky i rohovky řasami a srstí víčka. Operace se zdařila a tak ho již očička netrápí.
Kocourek byl také vykastrován a otestován na FIV/FeLV - bohužel se prokázalo, že je pozitivní na FeLV.

27. 2. 2024 - Virgil dostal 2 antibiotika, 3 kapičky do očí a léky na posílení imunity a budeme se jeho zdravotní stav snažit co nejvíce vylepšit.

25. 2. 2024 - Kocourek byl nalezen v Číměři u penzionu. Nějaký čas se o něj starali nálezci, než se nám uvolnilo místo pro jeho přijetí.
Kocourek je hodný, mazlivý, jen má nemocná očička a zranění na tváři.