• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Denzel - FIV +


kocour, starý, (ev. číslo 2022/07/07), KASTROVANÝ, č. mikročipu 981020000773177

Kocourek byl nalezen v Nové Včelnici. Při příjmu měl velice špatnou srst, zhnisaná očička, rýmu, uhnilé vylámané zuby - nyní je již vše vyřešeno.

Denzel je hodný kocour, ale není to vyloženě mazel. Veškeré veterinární úkony zvládá, evidentně byl dlouhou dobu odkázán sám na sebe, takže je vděčný za stravu a bydlení. Je čistotný. S ostatními kočičkami je nekonfliktní (jen vzhledem k jeho FIV pozitivitě může jen ke kočičce se stejným problémem).

Bohužel je FIV pozitivní. Hledá tedy nový domov nebo dlouhodobou dočasnou péči jako jedináček nebo s jinou FIV pozitivní kočičkou. Toto onemocnění je příbuzné s HIV (virem, který způsobuje AIDS), ale může infikovat pouze kočky. Stejně jako při infekci HIV u lidí, i u FIV dochází k postupné destrukci bílých krvinek (bílé krvinky chrání organizmus proti infekčním chorobám). Následkem je pak snadná vnímavost kočky k infekcím, které by jinak bez problémů zvládla. FIV je nevyléčitelná nemoc, nicméně mnoho koček může žít normální život se správnou péčí. Léčba je obecně založena na léčbě symptomů. Více o této nemoci se můžete dočíst zde - https://www.metropolevet.cz/fiv/

Pokud by mu někdo dokázal poskytnout domov nebo dočasnou péči, prosíme ozvěte se, moc bychom mu přáli, aby se na stáří stal z toulavého nechtěného kocoura opravdovým členem rodiny.

Kontakt pro zájemce - 603 219 149 (Jindřichův Hradec) 

Více fotografií naleznete zde.

29. 9. 2022 - Denzel dnes podstoupil revizi chrupu, který byl v katastrofálním stavu a v podstatě mu tlamička hnisala pořád. Rovnou byl i vykastrován, jelikož s jeho FIV pozitivitou nebude moci chodit ven a nekastrovaný kocour v bytě je jen pro otrlé.

8. 9. 2022 - Průjem je již minulostí a je třeba pořešit další problém a to jsou zuby.

22. 8. 2022 - Dnes další kontrola, krve už se zlepšily, takže je možno vysadit ATB. Stále je ale třeba podporovat imunitu a také dořešit průjem. Takže pokračujeme v gastrodietě a probioticích.

5. 8. 2022 - Dnes byl Denzel na kontrole a dělalo se mu sono, jelikož se paní doktorce minule nezdál poměr albuminu a globulinu.

30. 7. 3022 - Kocourka jsme dnes vzali na vyšetření, v krvích se ukázal zánět, malé množství červených krvinek a testy na FIV/FeLV vyšly pozitivní na FIV. Kocourek tedy dostal nesteroidy, antibiotika a dostává ještě podpůrné léky na imunitu a za týden ho čeká kontrola.