• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Lejla - v léčení


kočka, 3-5 let, KASTROVANÁ (ev. číslo 2020/04/09)

Kočičky Lejla a Cyrila se k nám dostaly od syna majitelky, která se v prosinci vytratila z místa bydliště, zajistila kočkám hlídání na cca 2 týdny a přestala se všemi komunikovat. Jelikož se o kočky již nemá kdo starat, umístil je syn majitelky k nám. Kočičky byly zvyklé žít v bytě, více informací o nich bohužel nemáme.

Lejla je drobnější kočička, čistotná, nicméně se s námi nebaví a prská na nás, jen u kočičí paštiky se nechá hladit.  

Kontakt pro zájemce - 603 219 149 (Jindřichův Hradec) 

Více fotografií naleznete zde.

 

15. 6 2020 - Dnes se dělalo kontrolní vyšetření krve. Červené krvinky opět poklesly (již minulý týden byly pod spodní hranicí), ale ne zase tak výrazně, takže anémie stále trvá a bílé, které byly velice vysoké (místo 17 tis. byly 42 tis.), jsou sice stále nad normu, ale již ne tak výrazně, což je dobrý posun. Nicméně vyhráno zdaleka není, ale Lejla již začíná sama baštit, což nás naplňuje optimismem.

12. 6. 2020 - Tak výsledky testů kalicirirózu potvrdili a ještě herpesvirózu. Lejla již sama nebaští, takže krmíme ze stříkačky, včera dostala další léky na imunitu, bere ATB a uvidíme, jak zabojuje.

9. 6. 2020 - Leyle dnes začalo téct z oka a chovala se zvláštně. Sama za námi přišla a neprskala na nás, což bylo sice milé, ale divné a jelikož její kolegyně z původního bydliště měla zásadní zdravotní problém (bohužel jsme ji včera museli nechat uspat), rychle jsme jeli na veterinu. Klinicky na ní nebylo nic shledáno, krom výtoku z oka, ale pro jistotu se dělaly krevní testy a ty nám všem vyrazily dech. Anémie a vysoký počet bílých krvinek značící zánět kdesi v těle. Dostala tedy léky na podporu imunity, 2 druhy ATB a pro jistotu se ještě posílají stěry z tlamičky do laboratoře, jelikož zde je malé podezření na kalicivirozů, na kterou jsou sice kočičky očkované, ale kdo ví.

6. 5. 2020 - Lejla byla dnes na kastraci, ale zjistilo se, že již kastrovaná byla.

29. 4. 2020 - Kočičky Lejla a Cyrila se k nám dostaly od syna majitelky, která se v prosinci vytratila z místa bydliště, zajistila kočkám hlídání na cca 2 týdny a přestala se všemi komunikovat. Jelikož se o kočky již nemá kdo starat, umístil je syn majitelky k nám. Kočičky byly zvyklé žít v bytě, více informací o nich bohužel nemáme.