Vzpomínáme

Kamík byl uspán


kocourek, cca 2-3 roky (ev. číslo 2021/01/05), KASTROVANÝ

Kocourek se již delší dobu potuloval na sídlišti v Kamenici nad Lipou.

Kocourek je hodný, po zvyknutí je to mazlíček. Je čistotný. Hledáme pro něj domov s bydlením uvnitř a přístupem ven nebo do bytu k další kočičce.

Více fotografií naleznete zde.

16. 12. 2021 - Kamík byl poslední dny stále skleslejší, sice si užíval přítomnost lidí pro sebe (vzhledem k prognoze byl přesunut na dožití k paní, která ho dříve měla v depozitu a nemá jiné kočičky), ale dnes již jen ležel a byl apatický. Paní veterinářka ho prohlídla a zkonstatovala, že to již vůbec není k životu , že mu již selhávají orgány a tak byl uspán.

4. 12. 2021 - Bohužel se potvrdilo podezření na onemocnění FIP. Tato nemoc je schválenými léky neléčitelná, existuje sice experimentální lék, ale je zde pro nás hodně ALE :-( Kamík tedy dostává podpůrně kortikoidy, přípravky na imunitu a současně i antibiotika, jelikož z výsledků krve je jasný zánět v těle. 

1. 12. 2021 - Kamík byl evidentně posledních pár dní skleslejší a i na pohlazení už se netěší, proto jsme ho vzali na veterinu a bohužel jsme se nestačili divit. Teplota, začínající zánět a hlavně tekutina v dutině břišní, ta bohužel nevěstí nic dobrého, proto byla poslána do laboratoře na diagnostiku.

14. 7. 2021 - Přestože byl Kamík dvakrát vrácený z adopce, u nás žije v bytových podmínkách, (poslední 3 týdny s kočičkou Goldie) a úplně v pohodě a bez problémů funguje i bez přístupu ven. Pokud má kolem sebe parťačku (Goldie) a má možnost výhledu ven ze zabezpečeného otevřeného okna, je úplně spokojený.

11. 4. 2021 - Kamík se vrací z adopce z toho důvodu, že domácí pejsek špatně snášel nového člena rodiny a Kamík měl tendence utíkat ven za venkovními kočkami.

25. 3. 2021 - Kamík našel nový domov v bytě v Lásenici, kde bude mít za kamaráda pejska.

13. 3. 2021 - FeLV/FIV negativní. U nás se bez problémů s jinými kočkami snáší.

3. 3. 2021 - Kamík se vrací z adopce z toho důvodu, že s domácím kocourkem dělali doma "bordel" a hluk začal vadit pronajímateli bytu.

23. 2. 2021 - Kamík odjel do bytu do Dolního Bukovska k mladému páru a jejich kocourkovi.

5. 2. 2021 - Kamík byl vykastrován.

20. 1. 2021 - Kocourek se již delší dobu potuloval na sídlišti v Kamenici nad Lipou. Nálezci ho tam krmili, ale jelikož sídliště nejsou pro kočičky ideální prostředí, dovezli ho k nám.