Majda našel domov


dlouhosrstý jezevčík, pes, starý
Majda je opuštěný starý jezevčíček, který se ocitl v útulku po smrti majitelky, ale pobyt zde velice špatně snášel. Nyní ho máme v domácí péči, ale i tak by si zasloužil dožít někde v klidu a obklopen lidmi, co ho budou mít rádi. V depozitu se chová velmi mile. Je rád ve společnosti lidí. Čistotnost zvládá na jedničku - hned jak pochopil denní režim v pohodě se mu přizpůsobil. Hodil by se především do bytu nebo domku se zahrádkou. Velmi rád chodí na procházky a rád si sem tam i poskočí - opravdu na svůj věk velmi aktivní. Je to typický jezevčík, když se mu něco nelíbí dá to najevo a když něco chce tak také  ale rozhodně není zlý.

Více fotografií naleznete zde.

Básnička pro Majdu: MAJDA
Majda taky hledá lásku,
svýho pána na procházku.
Klučík s kořínkem jako tuha,
zazáří pro něj ještě duha ?
On uvidí barvy jasný na obloze,
zavoláš na něj a přijde k noze.
Dejte mu šanci, je to dobráček,
každý den dívá se nahoru na mráček
a prosí o domov na starý tlapky,
čumáček skrápí mu slziček kapky..
dlouhosrstý jezevčík, pes, starý.


22. 4. 2012 - Majda dnes odjel do nového domova k milé starší paní z Albeře. Zaplní prázdné místo po jezevčičce, která v únoru zemřela.

25. 1. 2012 - Majda byl dnes na prohlídce u pana veterináře. Váží 6,5 kg. Byly mu ostříhány přerostlé drápy, jeden měl chudák dokonce vrostlý zpět do nožičky, zuby měl také ve velmi špatném stavu, takže 3 mu byly vytrženy a ze zbytků byl sundán zubní kámen, alespoň tedy v rámci možností, jelikož jsme ho vzhledem k věku neuspávali. Majdovi se to sice nelíbilo, ale byl přeprán a tak se mu bude nyní lépe baštit, protože ty vyvyklané a až u kořenů uhnilé zuby mu jistě moc dobře nedělaly. Nyní bude brát antibiotika, aby se mu tlamička dobře zahojila. V očičkách má zánět, takže je nutno vyplachovat a mazat mastičku.

24. 1. 2012 - V depozitu celou první noc probrečel, ale už si zvyká. Chová se velmi mile. Je rád ve společnosti lidí. Čistotnost zvládá i když po ránu moc nestíhá, je to prostě starší pán. Hodil by se do bytu i na zahrádku se spaním v teplém pelíšku. Velmi rád chodí na procházky a rád si sem tam i poskočí - opravdu na svůj věk velmi aktivní.

21. 1. 2012 - Majda byl již dlouhou dobu v psím útulku Azyl pes v Krásném lese. Bohužel zde byl velice nešťastný, pobyt v útulku staří pejskové snášejí špatně a tak jsme ho přijali k nám, kde bude mít individuálnější péči. Ovšem trvalý domov mu to nenahradí :-(