Lery našel domov


kříženec jezevčíka, jorkšíra a pudla, pes, 8 let (narozen 2012), KASTROVANÝ, č. mikročipu ............................

Lery se k nám dostal z toho důvodu, že jeho paničku odvezla záchranka a již se domů nevrátí.

Pejsek je menšího vzrůstu, jeho matka byla prý kříženka jezevčíka a jorkšírského teriéra a tatínek pudl. Lery žil celý život jako psí jedináček s paničkou v bytě. Evidentně nebyl na hodně věcí zvyklý a když si není jistý, vrčí, ale je to spíše jeho komunikační prostředek, protože když se uklidní, tak přestane. Nechá si ale bez problémů nasadit náhubek, takže pro jistotu ho dostává vždy když je něco nového - koupání, prohlídka na veterině atd. Již si přivykl na jiný režim, který panuje u nás a ví, že pamlsky jsou za odměnu :-) a ne jen tak, když si o ně řekne (i ty měl tendenci si vyvrčet). Procházky vyloženě miluje, jak se vezme vodítko, radostí hopsá a běží ke dveřím. Rád si čuchá a vše musí označit, že tam byl. Doma je ale 100% čistotný. Na vodítku chodí hezky, s ostatními pejsky má tendence se seznamovat a kamarádit se s nimi. 

Více fotografií naleznete zde.

16. 5. 2020 - Lery odjel do bytu do Třeboně ke starší paní, která přišla o milovaného pejska. 

15. 5. 2020 - Lery byl dnes na vyndání stehů, rovnou se mu ještě vymačkaly anální žlázky a byl doočkován.

6. 5. 2020 - Lery byl vykastrován, má vyčištěné zuby, přišel o jeden špičák, který se mu vyklal a má ostřhané drápky. 

28. 4. 2020 - Lery byl dnes na veterině, byl naočkován a rovnou mu bylo vyšetřeno srdce, jelikož poslechově má šelest. Dostal 2 léky, které musí brát 1x denně, za čas ho čeká kontrola a možná se medikace ještě trochu upraví.
Evidentně nebyl na hodně věcí zvyklý a když si není jistý, vrčí, ale je to spíše jeho komunikační prostředek, protože když se uklidní, tak přestane. Nechá si ale bez problémů nasadit náhubek, takže pro jistotu ho dostává vždy když je něco nového - koupání, prohlídka na veterině atd. Již si přivykl na jiný režim, který panuje u nás a ví, že pamlsky jsou za odměnu :-) a ne jen tak, když si o ně řekne (i ty měl tendenci si vyvrčet). Procházky vyloženě miluje, jak se vezme vodítko, radostí hopsá a běží ke dveřím. Rád si čuchá a vše musí označit, že tam byl. Doma je ale 100% čistotný.

25. 4. 2020 - Dnes jsme do péče přijali osmiletého křížence, jehož majitelku odvezla záchranka a již se domů nevrátí. Lery žil celý život jako psí jedináček s paničkou v bytě. Před cizími lidmi paničku bránil vrčením. Nyní se musí s celou situaci vyrovnat, zatím teskní, ale na procházce venku ožije a rád si čuchá, na což prý nebyl zvyklý (venčil se pouze na zahradě). Na vodítku chodí hezky, s ostatními pejsky má tendence se seznamovat.