Fanfán Tulipán alias Tulik našel domov


kříženec, pes, cca 2 roky, KASTROVANÝ, č. mikročipu 981020009686002

Tulik je jeden z těch báječných psů bez chybičky, u kterých nechápete, proč si s nimi osud tak ošklivě hraje. Je strašně hodný, nekonfliktní a moc vděčný hafan. Miluje hlazení, mazlení, drbání… Doma nic neničí a je klidný, i když zrovna nemůžete pár dnů na pořádnou vycházku. Na vycházkách moc rád běhá, skáče, hrabe, čmuchá… je prostě šťastný. Zatím je velmi hubený. Na nové lidi štěká, ale velký hlídač to není. Některých lidí se bojí více (asi mu někoho připomínají), ale to se potom snaží schovat. Rozhodně NIKDY nebyl ani trošku agresivní. Byl by vhodný na agility nebo dogdancing. Je to hopík a je moc chytrý. Určitě by uvítal i psího kámoše. S pejsky všeho druhu je nekonfliktní (musí se ale správně seznámit). Kočky nehoní, spíše je zvědavý. O slepice zájem neprojevuje. Původní majitel ho ale nechtěl, protože honí slepice, buď měl tedy Tulík hlad, nebo se nudil, nebo si to pán vymyslel, aby se ho snáze zbavil. Vychované děti mu nevadí, dokonce je zbožňuje. Nyní je v dočasné péči s ročním klučinou a 4 letou holčičkou. Obě děti se s ním mazlí a hrají si a je k nim neskutečně tolerantní a ohleduplný (POZOR vše má ale své meze a děti je musí znát). Má cca 35 cm, 10 kg a neskutečně jemnou dobře se udržující srst. Česání miluje. Zasloužil by si akční mladé lidi nebo lidi ve středním věku, co ho s důsledností a láskou naučí všechno, co mu zatím bylo odepřeno. Určitě by uvítal výlety, společné dovolené, ideálně i kdyby mohl se svým páníčkem do práce. Je to pes, který s vámi půjde kamkoliv a kdekoliv s Vámi počká, než zase vyrazíte dál. Nebude vhodný pro seniory, opravdu potřebuje zaměstnat a zbytečně by z jeho temperamentu byly nešťastné obě strany. Jen výběh na zahradě mu stačit nebude a ani by jsme to pro něj nechtěli. Cestu autem zvládá dobře a časem určitě vypiluje všechny nedostatky (nezvrací, nepobíhá ale chce vidět :-D). Veterinární ošetření zvládá skvěle a jakoukoliv péči - i tu méně populární také. Je velmi trpělivý. Bude vydáván pouze na bydlení uvnitř v bytě nebo domečku. Je čistotný, nic neničí. Zahrádku a pohyb všeobecně má rád, ale mnohem raději má intenzivní kontakt s páníčkem, aby se nenudil a byl šťastný.

Více fotografií naleznete zde.

17. 3. 2018 - Tulik dnes odjel do nového domova s moc milým párem. Za kamarádku bude mít kočičku a spoustu vnoučat. Bude bydlet v Praze, ale hodně času bude také trávit na chalupě kousek od depozitní tety.

28. 2. 2018 - Tulik byl vykastrován a načipován (č. mikročipu 981020009686002).

20. 2. 2018 - Tulik je hodný, hravý, nekonfliktní a moc vděčný hafan. Zatím je velmi hubený a má strach. Když si ale zvykne, tak za drbání za ušima by udělal cokoliv. Zatím je trochu vyplašený a neklidný, tak více štěká a pobíhá. Domácí kočky nehoní, sousedovi zatím nevíme. O slepice zatím zájem neprojevoval, ale vzhledem k tomu že původní majitel ho nechtěl, protože honí slepice, uvidíme, co se z toho ještě vyvine. Vychované děti mu nevadí. Má cca 35 cm, 10 kg.

19. 2. 2018 - Dnes jsme do péče přijali cca 3 letého křížence od jeho dočasného majitele. Tento pán dostal psa od původních majitelů s tím, ať s ním naloží jak umí, protože už ho nechtějí, protože jim potrhal slepice. Nový majitel bohužel nemá vůbec vhodné podmínky pro chov psa a tak byl Tulík buď na úvazu venku bez boudy (a to i těchto zimních mrazech) nebo zavřen uvnitř v přestavované budově klidně celý den :-(