• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Bimbo


kříženec, pes, 4 roky, č. mikročipu 981020000320651

Bimbo byl nalezen 26. 10. 2018 v obci Kardašova Řečice.

Bimbo je mladý pes, který když k nám přišel, působil jako hromádka neštěstí. Jeho projevem bylo schoulit se do klubíčka a vrčet při náznaku kontaktu. Zažil si jistě ošklivé věci (časem jsme se i o jeho nehezké minulosti něco málo dozvěděli). Jakmile se rozkoukal, začal být i veselý a hravý. Doma je čistotný, zbytečně neštěká, i když návštěvu ohlásí. Na ostatní pejsky si venku dovoluje, ale na spolubydlící v depozitu si hezky zvykl (jak na kluky, tak i na holky) a stejně tak si je schopen postupně navykat na další psy, které potkává, ale chce to dělat opatrně a pod dozorem. Na vodítku chodí hezky. Při manipulaci s ním je třeba jednat v klidu a nedostávat ho do stresu, to pak ze strachu může kousnout. Velmi nerad má doteky na spodní části těla a také dotyky něčím jiným než rukou (hadrem atd.). Paradoxně je ale velmi mazlivý. Celkově je vhodný spíše pro zkušenější majitele, kteří umí s pejskem jednat pozitivně ale důsledně (pokud se vše dovolí, začne být dominantní a chce domácnosti vládnout - vyzkoušeno z jedné nezdařené adopce), protože křikem a hrubým zacházením s Bimbem rozhodně nepochodíte.

Zdravotní stav: Bimbo od příchodu k nám výrazně kašlal. Zprvu jsme léčili "psincový kašel" Bohužel se ukázalo, že to není pravý důvod jeho kašle. Postupná vyšetření (rentgeny plic, sono srdce, endoskopie plic a následně CT plic) odhalila daleko větší problém. Bimbo měl celou levou plíci plnou zánětu, který pod kontrolu nedostala ani dlouhodobě zaměřená antibiotická léčba, proto byla nutná operace - kompletní odstranění celé levé plíce. Bimbo vše zvládl skvěle (momentálně ještě bere ATB, ale zotavuje se dobře), bohužel další vyšetření odebrané plíce ukázalo, že celý problém způsobil karcinom. Ten byl odstraněn i s mízní uzlinou a nyní všichni musíme doufat, že se nestihl rozšířit i jinam.

Kontakt pro zájemce - 603 219 149 (Jindřichův Hradec)

Více fotografií naleznete zde.

20. 2. 2019 - Bimbovi byla operativně odstraněna celá levá plíce. Bimbo operaci zvládl skvěle, bohužel další vyšetření odebrané plíce ukázalo, že celý problém způsobil karcinom. Ten byl odstraněn i s mízní uzlinou a nyní všichni musíme doufat, že se nestihl rozšířit i jinam.

30. 1. 2019 - Jelikož ani dlouhodobá antibiotická léčba nepomohla na Bimbův kašel, jeli jsme dnes do Prahy na veterinární kliniku AA-vet na vyšetření CT. Bohužel se ukázalo, že zánět je tak rozsáhlý, že zřejmě bude potřeba operativně odstranit celou levou plíci. Momentálně ještě lékaři konzultují podrobnosti :-(

29. 12. 2018 - Bimbo se nám vrací do péče, jelikož majitelé trochu přecenili svoje síly a nedokázali trochu problémového pejska ukočírovat, aby se jim spolu dobře žilo :-( Nyní tedy budeme hledat někoho, kdo již má s podobným chováním u pejska zkušenosti.

06. 12. 2018 - Bimbo odjel k mladé rodině do Českých Budějovic, která s ním absolvuje potřebnou léčbu, a kde snad konečně zažije to dobré. 

04. 12. 2018 - Jelikož výsledky vyšetření plic ukázali na 2 druhy bakterií, které jsou vůči podávaným ATB rezistentní, je nutno ATB změnit za jiná a proto bylo dnes doděláno ještě vyšetření krve, abychom se ujistili, že všechny orgány jsou v pořádku a nic nebrání nasazení jiných ATB.

30. 11. 2018 - Bimbo byl dnes na endoskopii, při níž mu byly vyšetřeny plíce a vzorek z nich byl poslán do specializované laboratoře na vyšetření a kultivaci.

27. 11. 2018 - Bimbo dnes absolvoval podrobné sonografické vyšetření srdce - je tam sice degenerace, ale zatím klinicky nevýznamná. Proto bude nutné ještě vyšetření plic.

22. 11. 2018 - ATB ani kortikoidy stav výrazně nezlepšily a tak se domlouváme, že zkusíme ještě lék Furon. Byl udělán kontrolní RTG, který také výrazné zlepšení neukázal a protože Bimbo má mírně zmenšené srdce dle RTG, objednali jsme ho ještě na sono srdce a jeho pečlivé vyšetření.

14. 11. 2018 - Bimbův kašel se sice lepší, ale stále to není úplně dobré, proto jsme navštívili znovu veterináře, byl mu udělán RTG plic a nasazena ATB na 10 dní a na 7 dní kortikoidy. Příští týden nás čeká další kontrola.

29. 10. 2018 - Jelikož má Bimbo od příjmu silný kašel a jitrocelový sirup zatím nezabírá, navštívili jsme veterinu. Dostal léky na otok hrdla a máme zatím pokračovat v podávání jitrocelového sirupu a má nařízen klidový režim v teple. Také mu byly zkráceny drápky a byl načipován (č. mikročipu 981020000320651).

26. 10. 2018 - Dnes jsme do péče přijali mladého křížence, který byl nalezen v obci Kardašova Řečice. Je hubený, má přerostlé drápy a byl velmi začervený (již dostal první dávku odčervovadla).