• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Bimbo


kříženec, pes, 5-6 let

Bimbo byl nalezen 26. 10. 2018 v obci Kardašova Řečice.

Bimbo je hodný mladý pes. Zprvu byl velmi vystrašený a působil dojmem, že si asi zažil i ošklivé věci (časem jsme se i o jeho nehezké minulosti něco dozvěděli). Jakmile se rozkoukal a začal být i veselý a hravý. Doma je čistotný, zbytečně neštěká, i když návštěvu ohlásí. Na ostatní pejsky si venku začíná dovolovat, ale na spolubydlící v depozitu si hezky zvykl (jak na kluky, tak i na holky, které přímo miluje). Na vodítku chodí hezky. Při manipulaci s ním je třeba jednat v klidu a nedostávat ho do stresu, to pak ze strachu může kousnout. Celkově je vhodný spíše pro zkušenější majitele, kteří umí s pejskem jednat pozitivně ale důsledně (pokud se mu povolí, začne být dominantní a chce domácnosti vládnout), protože křikem a hrubým zacházením s Bimbem nepochodíte.

Kontakt pro zájemce - 603 219 149 (Jindřichův Hradec)

Více fotografií naleznete zde.

29. 12. 2018 - Bimbo se nám vrací do péče, jelikož majitelé trochu přecenili svoje síly a nedokázali trochu problémového pejska ukočírovat, aby se jim spolu dobře žilo :-( Nyní tedy budeme hledat někoho, kdo již má s podobným chováním u pejska zkušenosti.

06. 12. 2018 - Bimbo odjel k mladé rodině do Českých Budějovic, která s ním absolvuje potřebnou léčbu, a kde snad konečně zažije to dobré. 

04. 12. 2018 - Jelikož výsledky vyšetření plic ukázali na 2 druhy bakterií, které jsou vůči podávaným ATB rezistentní, je nutno ATB změnit za jiná a proto bylo dnes doděláno ještě vyšetření krve, abychom se ujistili, že všechny orgány jsou v pořádku a nic nebrání nasazení jiných ATB.

30. 11. 2018 - Bimbo byl dnes na endoskopii, při níž mu byly vyšetřeny plíce a vzorek z nich byl poslán do specializované laboratoře na vyšetření a kultivaci.

27. 11. 2018 - Bimbo dnes absolvoval podrobné sonografické vyšetření srdce - je tam sice degenerace, ale zatím klinicky nevýznamná. Proto bude nutné ještě vyšetření plic.

22. 11. 2018 - ATB ani kortikoidy stav výrazně nezlepšily a tak se domlouváme, že zkusíme ještě lék Furon. Byl udělán kontrolní RTG, který také výrazné zlepšení neukázal a protože Bimbo má mírně zmenšené srdce dle RTG, objednali jsme ho ještě na sono srdce a jeho pečlivé vyšetření.

14. 11. 2018 - Bimbův kašel se sice lepší, ale stále to není úplně dobré, proto jsme navštívili znovu veterináře, byl mu udělán RTG plic a nasazena ATB na 10 dní a na 7 dní kortikoidy. Příští týden nás čeká další kontrola.

29. 10. 2018 - Jelikož má Bimbo od příjmu silný kašel a jitrocelový sirup zatím nezabírá, navštívili jsme veterinu. Dostal léky na otok hrdla a máme zatím pokračovat v podávání jitrocelového sirupu a má nařízen klidový režim v teple. Také mu byly zkráceny drápky a byl načipován.

26. 10. 2018 - Dnes jsme do péče přijali mladého křížence, který byl nalezen v obci Kardašova Řečice. Je hubený, má přerostlé drápy a byl velmi začervený (již dostal první dávku odčervovadla).