• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Bazalka


mops, fena, 2 roky, č. mikročipu ........

Podmínkou adopce je dodatečná kastrace.

Bazalka je úžasná, přítulná malá psí holčička. Miluje lidi od malých dětí po důchodce, je nadšená z přítomnosti i jiných pejsků. Nevadí jí ani kočičky. Má problém s očima. Jedno oko má zakrnělé nebo o něj přišla a u obou jí občas vyhřeznou slzné kanálky. Je nutná operace, ale vzhledem k tomu, že nyní hárá bude lepší očička odoperovat až po hárání a spojit to s kastrací. Bazalka tedy špatně vidí, což jí stěžuje orientaci v prostoru. Hlavně tam, kde to nezná. Dalším menším hendikepem je špatná notorika, točí se často na jednu stranu, hlavně když má radost nebo je rozrušena. Může se jednat o idiopatický vestibulární syndrom. Na vodítku chodí, ale jsou pro ni lepší kšírky. Na volno vzhledem ke svému hendikepu moc nemůže. Zatím moc nezvládá hygienu v bytě, ale učíme.

Byla nalezena 19.8.2017 v obci Rodvínov společně s fenkou Azalkou, jsou na sebe hodně zvyklé a proto pro ně hledáme umístění společně a vzhledem k Bazalčině hendikepu do domku se zahrádkou.

Kontakt pro zájemce - 603 219 149 (Jindřichův Hradec)

Více fotografií naleznete zde.

19. 8. 2017 - V obci Rodvínov byly nalezeny 2 fenky mopse. Nejsou zrovna v ideálním stavu - zablešené, přerostlé drápy, jedna má tříselnou kýlu a druhá vyhřezlé slzné kanálky, moc toho nevidí a má problém s koordinací pohybů. Byly hned v sobotu základně ošetřeny a vyšetřeny veterinářem a další nezbytné veterinární úkony ke zlepšení jejich zdravotního stavu budou následovat v dalších dnech.